نقاشی با نقطه چین ها-سری اول

در آبان ۱۵, ۱۳۸۹ توسط

همانطور که بارها و بارها در بسیاری از پست ها ذکر کرده ام ،بچه ها سه سال اول زندگی را به کاوش دنیای اطرافشان می پردازند و پس از آن سعی دارند تا با استفاده از نقاشی شروع به برقراری ارتباط کنند.برای بچه های کوچکتر بین دو تا پنج سال هنوز زود است که مستقیما جهت دهی شوند.هنوز باید به آنها زمان داد تا خلاقیتشان پرورش پیدا کند.البته این به این معنا نیست که آنها نیاز به آموزش ندارند.بلکه باید صحیح جهت دهی شوند.

برای این سنین در ابتدا باید آموزش رنگ ها را شروع کرد البته بسیار ساده و همراه با بازی.سپس نوبت به استفاده از صفحات رنگی است.نکته ی مهم اینجاست که باید دست آنها را در رنگ آمیزی بازگذاشت و اجازه داد تا رنگ ها را به دلخواه انتخاب کند حتی اگر آن رنگ مناسب نباشد.اما به او آموزش دهید که داخل شکل هل را رنگ کند و بیرون از خط نیاید.سعی کنید از پاک کن استفاده نکنند.

و بعد گام سوم استفاده از نقاشی توسط نقطه چین هاست.این صفحات را برای کودکتان پرینت بگیرید و به او کمک کنید تا نقطه ها را به هم وصل کند این کار به او کمک می کند تا با خطوط آشنا شود.سپس اجازه دهید شکل را رنگ آمیزی کند.

در این پست می توانید گام سوم را برای کودکتان بردارید.

در پست های آینده به بررسی بیشتر آموزش برای کودکان دو تا پنج سال می پردازیم.

مانند صفحات رنگ آمیزی روی لینک زیر کلیک کرده و آن را دانلود کنید سپس روی فایل کلیک کرده و گزینه ی extract files را انتخاب کنید.

dot.to.dot-1

به اشتراک بگذارید

۸ دیدگاه

 1. خیلی ممنون پرینت میگیرم و استفاده میکنم.بازم ممنون از توجه تون.منتظر مطالب بیشتری در مورد نقاشی بچه های ۲ ساله هستم.

 2. این نمونه ها عالیه
  برای سنین ۹ ساله هم موارد و نمونه هایی قرار دهید.

  • مدیر

   جناب آقای بوجاری بچه های ۹ سال هم می تونن از این صفحات استفاده کنن اما این تمرین مخصوص بچه های کوچک تر است که یاد بگیرن خط ها را جهت دار رسم کنند.

 3. مژگان

  نوشتین دانلودنرم افزاروکتاب ولی اینا همه کتابه.میشه راهنمایی کنید نرم افزارهاش کجاست؟

  • مدیر

   مژگان عزیز هموز نرمافزاری برای دانلود در سایت قرار نداده ام اما در صورت اضافه شدن به همین بخش اضافه می شود.

 4. راحله

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود.

 5. لالا

  خوب بود ولی نقاشی کم گذاشته بودید!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه شما

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

68 ‘queries’